Stop kouření

Také vám vadí kouření v restauracích? Restaurace by měla být místem, kde se může člověk pobavit s přáteli a dobře se najíst - ne místem, kde si nedobrovolně ničí svoje plíce. Už mě nebaví po odchodu z restaurace smrdět jako popelník.

Podpořte petici za zákaz kouření ve veřejných prostorách!

http://stopkoureni.cz/

evaluation

comments

[1] Pizi
2007-04-04 12:23:16

Restaurace by mely byt takovym mistem jake si z nej MAJITEL udela. Mas moznost si nekurackou restauraci otevrit. Nemas pravo nekoho jineho k tomu nutit.

replied by [3] Dundee
[2] MzK
2007-04-04 14:46:43

Kouření zabíjí, nechápu jak můžou existovat lidi co si vědomě kurví zdraví. Ano, je to jejich zdraví, ale jen do té doby, než obtěžují mě.

replied by [6] smejky
[3] Dundee
2007-04-05 13:48:12

#1 Pizi: Tvoje práva sehají jen tak daleko, aby nezasahovala do mých práv. Tím, že někdo kouří ve veřejném prostoru jako je restaurace, hrubě zasahuje do mých práv. Vyplývá to ze základní listiny práv a svobod.

replied by [6] smejky
2007-04-06 18:02:26

No tak Dane...

Osobně si taky myslím, že když nechceš smrdět, tak se kuřácké restauraci/kuřácké sekci restaurace vyhneš.

A pan MzK asi nechápě, že kouření je návykové. Takže když člověk kouří, tak je mu jedno, že si škodí. Je závislý

Jinak já osobně jsem taky nekouřící :)

replied by [5] Dundee
replied by [7] smejky
[5] Dundee
2007-04-06 19:12:34

#4 Marek Brádler: Dost často v restauraci žádná nekuřácká zóna vůbec není, a to ani nemluvím o klubech, plesech a dalších...

[6] smejky
2007-04-08 01:35:38

#3 Dundee:

1) Hrubý omyl: Restaurace není veřejný prostor.

2) Když už, tak ten dokument se jmenuje Listina základních práv a svobod. Mohl bys prosím citovat pasáž, ze které vyplývá, že jsou tvá práva ohrožena důsledkem vytvoření kouře v soukromém prostoru cizí osobou?

#2 MzK: Nechápu, jak mohou existovat lidé, kteří si vědomě ničí své zdraví návštěvou restaurací. Tedy konzumací alkoholu nebo nezdravých jídel připravených na připáleném tuku, která se ve všech restauracích podávají.


Pozn: autor tohoto příspěvku nekouří.

replied by [8] Dundee
[7] smejky
2007-04-08 01:42:21

#4 Marek Brádler: Takže když člověk kouří, tak je mu jedno, že si škodí. Je závislý.

Pokud připustíme, že každý kuřák je na kouření nutně závislý, jak to plyne z tvého příspěvku, budeme muset zároveň tvrdit, že každý, kdo se někdy napil alkoholu je na něm závislý.

Tato představa je však neuvěřitelně naivní.

Pozn: autor tohoto příspěvku nekouří.

[8] Dundee
2007-04-08 12:30:32

#6 smejky: :)) Snad ještě nechceš obhajovat jejich právo na kouření v restauracích, plesech, klubech, atd.?

K té lisitně zaákladních práv a svobod (sorry za překlep):

Hlava druhá, článek 6:

(1) Každý má právo na život. Lidský život je hoden ochrany již před narozením.
(2) Nikdo nesmí být zbaven života.

A jelikož je vědecky dokázáno, že kouření (i pasivní) může způsobit smrt, tak kouření v prostorách, kde se pohybují i nekuřáci, je zasahování do jejich práv.

2007-04-08 15:55:39

#7 smejky: Kůřák je dle mého ten člověk, co se na kouření stal závislý. Když si někdo zapálí jen tak, aby se cítil "cool", tak ho ještě nepovažuji za kuřáka (spíš za vola). To samé s alkoholem...

2007-04-19 20:38:00

s tim alkoholem to má však jeden menčí háček.....lidi začnou kouřit vždy z toho důvodu že chtěj machrovat nebo že chtěj zapadnou do jakésiho kolektivu avšak alkohol má učinky i před tím než se na něm člověk stane zavislý

2007-07-20 13:23:58

Kuraci me uz dlouho pijou krev - na zastavkach, v restauracich, ...

ALE ted trpim ve svem byt (byt mam v osobnim vlastnictvi). O patro niz se nastehovala banda studentiku, kteri maji spoustu casu na flakani a cas si krati kourenim cigaret. Obcas to zpestri kourenim travy - huns.

Bohuzel, jejich cigaretovy kour stoupa nahoru a diky cirkulaci vzduchu se mi dostava do bytu. Za nepriznivych povetrnostnich podminek je to horsi nez v hospode.

Pokud nekomu prijde v poradku ohrozovat zdravi ostatnich, tak to uz neni na polemiku a diskusi - takovemu cloveku neco vysvetlovat je ztrata casu.

Nevadi to jen me ale i manzelce. Az bude tehotna bude to jeste horsi. Az budeme mit male deti a diky debilkum zahuleny byt tak co? Kuraci, zamysletese!!! Jste bezohledni.

Jeste posledni vec, nechapu jak mohou rodice kuraci otravovat svoje vlastni deti. V protejsi dome je nekolik rodin, kde oba rodice (i mladi!!!) kouri v byte (obyvak, loznice, ...) a vedle nich sedi jejich male dite

replied by [12] tony
[12] tony
2008-02-05 10:51:50

#11 Nekurak: je to jednoduchý. Kuřáci mají totiž vyuzený mozek a ten samozřejmě neuznává, že škodí druhým.

[13] Honza
2009-01-07 23:34:07

Dundee: Seš normální? Jak může kouř z mé cigarety zasahovat do tvých práv? Já mám zase právo kouřit kde chci kromě zastávek atd. Když je to tam dovoleno, tak je tvoje hloupost že tam jdeš a stěžuješsi na to!

replied by [15] Dundee
[14] Honza
2009-01-07 23:36:10

hmm možná máme vyuzený mozek ale dundee fetuje..!

2009-01-08 20:27:05

#13 Honza: Jde o to, že nekuřáckých restaurací není dostatek. Pokud někde večeřím a musím nedobrovolně dýchat cigaretový kouř, který prokazatelně poškozuje mé zdraví a je mi velmi nepříjemný, pak je to zasahování do mých práv. Nikdo nemá právo ničit mé zdraví.

To je jako kdybych já chodil po restauraci a sypal lidem do jídla dehet. Mám na to právo? Nemám.

Dobře je toto řešeno na některých letištích: Pro kuřáky je vybudována speciální skleněná kukaň, do které se kuřáci zavřou a pěkně se tam navzájem udí :)

2009-05-30 02:36:52

Dobrý den. Po přečtení mnoha příspěvků kuřáků i nekuřáků mi po dnešním odporném zážitku nezbývá než rovněž napsat svůj názor.

Kouřil jsem rovných 10 let, od svých 21 let. Byl jsem závislý, spíše zlozvyklý :o) Dnes již vím, že závislost na nikotinu je ubohá výmluva.

Člověk, který o sobě tvrdí, že je na čemkoliv závislý, by si měl především uvědomit, jak dalece jsou to jen výmluvy, jak dalece se spíše jedná o závislosti na ZLOZVYKU. U kávy, u večeře, když mi někdo zavolá, apod. Přitom už ve chvíli, kdy si připálí již přestává myslet na to, že si zapálil, JE TO ZLOZVYK, ne závislost.

Dnes se absolutně a rozhodně stydím za to, že jsem po celých 10 let bezostyšně prosazoval svou potřebu kouřit, a nekompromisně kazil ovzduší a život svým blízkým, s výmluvami, že POKUD TO NENÍ U JÍDLA, TAK SNAD V RESTAURACI MOHU, BUDU TO FOUKAT JINAM, což ve chvíli od zapálení již mozek rád zapomíná.

Jsem velmi rád, že jsem po tolika a tolika neúspěších dokázal konečně jednou pro vždy s tím hnusem přestat. A i kdyby můj finální a zvláštní argument, že jsem opravdu kouřil na DEN a ROK rovných 10 let, zněl jakkoliv dementně, je mi to jedno. dva dny jsem přilepil náplast (jako mnohdy předtím, a bylo to. I náplast je jen CHABOU náplastí a klamání sebe sama, stavění se do role CHUDÁČKA, který tak by chtěl a tak nemůže. Je to BLBOST.

Mohu říci, že dnes v pátečním shonu a zařizování jsem byl rád, že jsem si mohl skočit do celkem přijemné restaurace v parku Klamovka, obyčejná česká kuchyně a pěkně segedin se 6 :o)
Venku začlo hodně pršet když za velikým oknem vidím z parku běžet dvě mastné, špinavé, hodně zanedbané a velmi hajdalácky odbarvené BLONDÝNY, obě opravdu ke sportu daleko, jediná vitální věc na tomto DUu byl jejich vlčák, který sice smrděl, jak to vlčáci po dešti umí :o) ale rozhodně byl jediný bez viny.

Obě tyto ehm. DÍVKY si sedly pode mne, pod vyvíšené -pódium- pro nekuřáky - což jsem ve chvíli, kdy jsem hledal stůl ani nevěděl. Sendu si jak si sednu a už hledání nekuřáckého oddělení mi přijde silně diskriminující. Takže obě tyto vitální upravené smyslné a vnadné perleťové dívky s pletí z alabastru se usadily do SVÉHO RAJÓNU, ovšem metr pode mne. Obě vytáhly cíga, zapálily si, a obě - v rámci tolerance jedna k druhé, samozřejmě ten hnus vyfukovaly NAD SEBE, tedy ke MNĚ a do mého SEGEDINU..

Bylo to něco HNUSNÉHO, ODPORNÉHO, SMRDUTÉHO a vlčak měl výraz opravdu jak před popravou, smutně se rozhlížejíc a doufajíc, že snad z pozarohu přiběhne Marťásek Kubišojc, nebo Zdenda Srstků a pomůže.

totálně znechucený jsem čuměl do svého zelí a rozmýšlel se TO SNAD MÁM JÍT ŽRÁT DO JINÉHO CÍPU RESTAURACE?

V tom mi oči spočinuly na dvou mladících, kteří dojedli své VEPŘO KNEDLO, jazykem ledabyle při žvýkání posledního sousta lovili v zubech to zelí ale už si připalovali cigaretu.

Nejhorší na tom je, že jsem si uvědomil, že přesně toto jsem dělal já a opravdu mne jakékoliv jiné osoby v tu chvíli nezajímaly.

V ten moment jsem se hluboce zastyděl a řikal si, že po zbytek života bych se denně, co minutu, měl omlouvat svým blízkým a přátelům za to, jak hluboce jsem jim ničil pohodu.

Striktně a JASNĚ tímto prohlašuji, že POŽADUJI absolutní zákaz kouření v restauracích, ať už se chci najíst, nebo dát jen rychlé kafíčko.

Každý člověk má právo kouřit. Ale v podstatě a pouze jen z dosahu plic kohokoliv druhého, i kdyby to měla být jen krysa na dně toho kontejneru. Ona je totiž nekuřačka a ráda by také prohrábla pár igelitek, a ráda by se s chutí najedla, a na svůj zbytek OSTŘE VIDĚLA.

Mám moc rád LIDI i ZVÍŘATA. Opravdu každému kuřákovi přeji jeho cigaretu, rád bych mu jí vyvrátil ale měli by mne za blba. Ovšem vše rád toleruji dokud mi ani milióntina smradu nejde pod čumák.

Kuřáci, kuřte mi klidně do jídla, dokud to neucítím a dokud mne to nebude ohrožovat na zdraví a mé snáze po dalších 30 let se snažit uvést plíce alespoň z poloviny k normálu.

DĚKUJI VÁM ZA TO

Jan Hošek - vyléčený a hrdý a šťastný nekuřák, milovník lidí všech národností, orientací, barev pleti i zlozvyků, které mne neohrožují na zdravý a které jen pro ŠPATNÝ zákon s povzdechem, ač v hlubokém NESOUHLASU přehlížím

2009-05-30 02:42:27

P.S samozřejmě v posledním odstavci mělo být - na zdraví, ne na zdravÝ

za to omluva, ale nekuřte mi tady!!! :o)))

comments closed