Zamyšlení nad mBank

Dnes jsem si přečetl pár článků o mBank, o jejím startu na našem trhu a o spokojenosti klientů. Z převážné většiny názorů nabývám dojmu, že český trh strategii mBank vůbec nepochopil.

Noví uživatelé si stěžují, že se jim kurýr ozval pozdě, nebyl dobře informovaný, že mají dlouhé číslo účtu, že mBank nabízí špatnou kvalitu služeb, atd. Téměř žádný z nich si neuvědomuje základní rovnici trhu: kvalita služeb je přímo úměrná ceně.

Pokud tedy chceme mít vedení účtu zdarma, nulové poplatky za platby, Visu zdarma, atd. musíme zákonitě zase něco oželet. V tomto případě holt oželíme dokonale lokalizované internetové bankovnictví, počkáme si pár dní na zřízení účtu, obrečíme inkaso...

Pokud v tom vidíte takový problém, jděte jinam, kde vám dají více služeb a vezmou více peněz.

Já jsem s mBank opravdu velmi spokojený. Neměl jsem s kurýrem ani mLinkou žádné problémy, aktivace proběhla celkem rychle. Potěšilo mě dodatečné zřízení eMax účtu bez nutnosti cokoliv podepisovat, nebo někam chodit. Velmi se mi líbí možnost zdarma a okamžitě zablokovat Visa kartu. 3% úrok spořícího účtu je také velmi příjemný.

Závěr

Dle mého názoru je velká část klientů českých bank zmlsaná službami, které dostávají, a nejsou na nízkonákladovou banku připraveni. Pokud patříte mezi tu část populace, která banku opravdu využívá pouze na bankovnictví (elektronické převody peněz, výběry z bankomatů a platby kartou), je mBank jasnou volbou. Pokud jste ale klientem banky, aby jste si mohli ve chvílích smutna s někým popovídat na lince podpory, aby jste mohli obdivovat své krásné číslo účtu, aby jste mohli drbat na přepážce, nebo aby jste se z nudy hrabali v zákoutích internetového bankovnictví - jděte raději někam jinam.

evaluation

comments

[1] Luke
2008-01-24 22:51:40

mBank je takový Lidl mezi bankami.. :)

replied by [2] Mark
[2] Mark
2008-03-07 08:55:33

#1 Luke: mBank ma nemene krasne cislo uctu ... on totiz ne kazdy to sice vi, ale faktem je (mam to mnohonasobne overene) ze to silene cislo tvorene predcislim-cislem/kodembanky muze byt zkraceno o predcisli a penize prijdou na misto urceni taky ... to predcisli je proste zbytecne, jak se zda.

replied by [3] Dundee
replied by [4] Dundee
[3] Dundee
2008-03-08 11:49:52

#2 Mark: JJ, take jsem to zkousel. Pak ale nechapu, proc se to tam udava. Zkusim dat dotaz do fora...

[4] Dundee
2008-03-08 12:12:19

#2 Mark: Tak opravdu je tomu tak. Predcisli jiz neni treba pouzivat, brzy bude zruseno uplne.

http://mbank.cz/pruvodce/faq.html?category=47

[5] jan
2008-06-03 08:10:19

Už ani to inkaso nemusíme obrečet. mBank již tuto možnost poskytuje :-)

comments closed