Reportáž o radaru

Dnes mi do mailu přišel odkaz na celkem zajímavou reportáž o umístění amerického radaru v Brdech:

Našli jsme za vás - speciál - Ne americkému radaru

Většina informací se zdá být objektivní a dost znepokojující.

evaluation

comments

2008-03-17 09:30:32

Pokud odhlédnu od jakéhokoliv vlastního názoru na věc radaru a posoudím reportáž čistě technicky, přijde mi znepokojující právě její jednostrannost a neobjektivita.

Používají se tam subjektivní a sugestivní hodnocení, citace a uvádění názorů jen jedné ze stran debaty, často vytžené z původního kontextu, kladou se tam jen a pouze argumenty proti radaru, používají se tam slova jako "rozdělit a oslabit Evropu", "za našimi zády", "dlouhá řada lží, zamlčování a manipulací" apod. Nic takového do seriózní hluboké analýzy nepatří.

Bez jakéhokoliv vlastního stranění jedné či druhé názorové straně prostě tenhle jednostranný shot nemůžu považovat za objektivní.

Můžu se zeptat, jak jsi Ty došel ke svému názoru, že tohle jsou objektivní informace?

replied by [2] Dundee
[2] Dundee
2008-03-17 19:41:58

#1 Jan Tichý: Všechno, co v tom shotu je, za objektivní nepovažuji. Větší část mi ale objektivní přišla. Četl jsem pár vyjádření druhé strany a jeden rozhovor s hlavním PR druhé strany a v tomto shotu byly informace o dost lépe podložené. Mluvčí sice např. tvrdil, že radar nemá žádný vliv na okolí, atd. ale nepodložil ho žádnými opravdovými fakty.

Naproti tomu profesoři z VUT Brno mi připadají v tomto oboru o něco důvěryhodnější.

Je jasné, že shot neobsahuje celou pravdu. Je to jen jednostranný pohled na věc. Myslím ale, že poodhaluje hodně zajímavých faktů, o kterých je málo slyšet.

comments closed