Je svět jen Potěmkinova vesnice?

Donedávna jsem si myslel, že dnešní svět už je někde dál. Že už není možné, aby se někde odehrála genocida a svět si toho nevšiml, případně to přehlížel. Že už vyspělé státy nejsou tolik lačné po moci a novém území. Že myšlenka třetí světové války je hloupostí.

Ale změnil jsem názor. Svět se vůbec nezměnil, jen to lépe maskuje. Celý svět je jedna velká Potěmkinova vesnice, kde všichni velcí hráči předstírají zájem o lidská práva a přitom jim jde jen o moc a peníze.

Kosovo

Výbornou ukázkou, jak to chodí, je Kosovo. Doporučuji shlédnout dokument Uloupené Kosovo, který nedávno šel na ČT2. Jak je možné, že západní mocnosti dali přednost albánskému neoprávněnému nároku na území před právy právoplatných majitelů půdy, tedy Srbů? Opravdu "prodali" toto území za několik základen?

Celý svět se potýka s problémy s muslimy. Zejména Spojené státy a Německo. Proč tedy právě tyto dva státy mezi prvními uznaly státní suverenitu takto muslimy ukradeného území?

11. září

Bohužel Kosovo není jedinou skvrnkou na nablýskaném štítu západních mocností. Co třeba útoky jedenáctého září?

Koukněte se třeba na záznam pádu budovy WTC 7 - třetí budovy, která spadla po útoku. Do budovy WTC 7 ale letadlo nenarazilo. Byla prý poškozena pádem ostatních dvou budov a požárem. Opravdu si myslíte, že američané mluví pravdu?

On i samotný pád dvojčat je celkem dost spekulativní.

  • Jak je možné, že budova spletená jak pavučina z ocelových nosníků, spadne téměř rychlostí volného pádu, jako kdyby byla z papíru?
  • Není podezřelé, že dvojčata byly první budovy na světě, které se zřítily vlivem požáru?
  • Není podezřelé, že pokud se ocel vlivem požáru opravdu tavila, že se dvojčata nezačala naklánět nebo se nezačala deformovat patra?
  • Jak je možné, že jiné mrakodrapy, ve kterých byl hrozivější požár nebo do kterých také narazilo letadlo, stále stojí?
  • Měl pronájemce komplexu opravdu tak dobrou předtuchu, že si nechal měsíc před útokem věže pojistit proti teroristickému útoku?
  • UPDATE: Mohou uhlovodíky, s maximální hranicí teploty hoření 1000°C, roztavit ocel, která má teplotu tání min. 1370°C?

Závěr

Asi o světě příliš přemýšlím. Naštestí tomu brzy bude konec. Češi prodali svůj národ za 30 korun, a tak budeme už brzy jistě moci přemýšlet o tom, jestli si na Vánoce koupíme jeden banán nebo jeden pomeranč a na přemýšlení o světe nás přejde chuť. Naším celodenním programem bude bedlivě sledovat souseda, jestli se nemá náhodou o trošku lépe než my, a pokud má, tak to hned naprášíme velkému Bratrovi, který se o něj postará. Růžové vyhlídky.

evaluation

comments

2009-01-09 14:07:19

Dobrej článek, plně s tebou souhlasím téměř ve všech bodech obžaloby. Pokud neznáš, mrkni na http://www.zeitgeistmovie.com/, v tom filmu jsou záběry, kde je vidět, jak byl 11. září požit termit a ještě tomu pomohli naříznutím konstrukcí.

Jinak češi by svůj národ prodali asi i za míň .(

replied by [2] Dundee
[2] Dundee
2009-01-09 15:04:11

#1 Kevujin: Na ten film se zrovna chystám :)

Docela hodně záběrů o tom, že tam byly naříznuté nosníky a že budova byla roztavena termitem, už jsem viděl. Jen jsem to tu nechtěl publikovat, protože mi to nepřijde jako úplně 100% ověřené informace.

2009-01-10 15:51:42

a pak si pust what the bleep do we know, to se taky spouste 16ti letech nevzdelanejch konspiracnich teoretiku libi.
maji pak pocit ze konecne rozumi svetu, i kdyz jim byl prave jenom vymyt mozek hodne hloupou propagandou.

;)

replied by [4] Dundee
[4] Dundee
2009-01-10 16:10:58

#3 jachymko: Co ti přijde jako větší propaganda?

1) WTC 7 byla poškozena úlomky z pádu dvojčat a požárem v několika patrech. Proto spadla.

2) WTC 7 byla plánovaná demoliční práce.

Řekl bych, že všichni, kdo stavařině aspoň trochu rozumí už mají jasno :)

Ty "konspirační teorie", které tu předkládám jsou podpořené lepšími důkazy než oficiální verze, které nám denně servírují média.

[5] Petr
2009-01-10 21:29:56

Jak je možné, že jiné mrakodrapy, ve kterých byl hrozivější požár nebo do kterých také narazilo letadlo, stále stojí?

Zajimalo by me do ktereho mrakodrapu narazilo natankovane dopravni letadlo a stale stoji?
Anebo v kterem mrakodrapu horelo nekolik tun kerosinu?
:)

replied by [6] Dundee
[6] Dundee
2009-01-10 21:38:04

#5 Petr: Myslím, že to byl Empire State Building, ale nejsem si jistý. Každopádně není problém to dohledat.

Ten kerosin vyhořel během několika minut. Budovy spadly až po hodině, takže kerosinem to nebylo. I oficiální zprávy tvrdí, že spadly až v důsledku následného požáru.

BTW: budovy byly na náraz podobně velkého letadla konstruované.

replied by [7] Petr
[7] Petr
2009-01-11 21:19:13

#6 Dundee:
mas pravdu. ESB July 28, 1945 B-25. Ale srovnej si velikosti
B-25
Empty weight: (9,580 kg)
Loaded weight: (15,200 kg)
Cestovní rychlost: 370 km/h
767-200
Empty weight: (80,130 kg)
Loaded weight: (142,880 kg)
Cestovní rychlost: 800 km/h

Takze mi to prijde jako srovnavat naraz trabanta a kamionu do baraku..

Ale dobra, na vsechno jsou a vzdy budou ruzne teorie.
Za par let se bude tvrdit ze WW2 vyprovokovali amici, a ze komunizmus je dobrej a mirumilovnej.. takze asi tak ;)

replied by [8] Dundee
[8] Dundee
2009-01-11 23:04:03

#7 Petr: Myslím, že je dost jedno jaké letadlo tam narazilo. Vládní zdroje netvrdí, že ty budovy spadly v důsledku nárazu letadel nebo výbuchu kerosinu, ale v důsledku následného požáru. Takže je to imho fuk, co tam narazilo.

Citace zdroje: "WTC 1 po náraze letadla stála. A stála by i nadále, kdyby nepřišel následný požár."

Diskuze je spíš o tom, jestli může organický materiál s určitou maximální hranicí teploty hoření (1000°C), roztavit ocel, která má teplotu tání min. 1370°C (podle složení). Může? :)

2009-01-14 20:37:15

dobre, tak budto slo o strasne komplikovany spiknuti na kterym participovaly desitky az stovky lidi, a nikdo z nich nic neprozradil; a nebo par rucnikaru uneslo letadlo a napalili to do baraku...

replied by [10] Dundee
2009-01-16 14:39:28

#9 jachymko: Přesně tak. Buďto si pronajímatel WTC čistě náhodou pojistil komplex proti teroristickým útokům, čistě náhodou nejsou mezi obětmi žádní židé, čistě náhodou je to první případ, kdy spadne mrakodrap následkem požáru, čistě náhodou padají budovy rychlostí volného pádu, což hrubě odporuje fyzikálním zákonům, čistě náhodou spadne i WTC 7 a čistě náhodou se pak v troskách najdou stopy termitu používaného na tavení oceli.

No a nebo prostě a jednoduše potřebovali USA trošku rozpumpovat ekonomiku, tak si zbořili tři baráky, aby mohli začít zase zbrojit...

[11] ice
2010-03-05 14:39:14

Hmm

Není to náhodou tím, že vlastnosti materiálů, potažmo oceli se působením tepla mění, a to tak, že dost výrazně :D

Když se bavíme o množství paliva, tak řeč je o desítkách tun, neboli desítkách tisíc litrů (1-2 plné návěsy) to už chaloupku trochu prohřeje. A když se k tomu přidají následné požáry :D

Navíc při požáru podobného rozsahu funguje celá budova jako komín, takže si "přisává" kyslík a teplota hoření roste :D

Co se týká pádu ... taková budova se dá přirovnat k tužce postavené na stole ... nepatrná výchylka těžiště a nezadržitelně se skácí. Stačí, aby povolilo pár nosníků na jedné straně.

A známá komunistická pohádka o americkém zbrojení :D Americkou ekonomiku nepostavila na nohy samotná druhá světová válka, protože většinu bojujících států a především SSSR "dotovala". Ekonomiku postavila na nohy okamžitá demobilizace po válce a dodávky do zničené Evropy. Zatímco SSSR stavěl nové divize stejným tempem, jakoby válka pokračovala ... přitom neměli co "do huby".

A mimochodem před WWII měly USA slabší armádu (kromě námořnictva) než ČSR :D

Ale samozřejmě je jednodušší hledat ve všem konspirační teorie než logiku :D

2011-01-25 07:47:44

Ale co s tím obyčejní lidé zmůžou? IMHO nic. Nic se nezmění, pravdu nikdo nepřizná...

comments closed