Podporuji Českou pirátskou stranu

Rozhodl jsem se svým podpisem petice podpořit vstup České pirátské strany do české politiky. Strana navzdory názvu nepodporuje warez, snaží se být pouze v opozici autorským organizacím, reformovat autorský zákon a chránit soukromí občanů a svobodné šíření informací.

Vyjadřuji tak své pobouření nad odsouzením provozovatelů torrentového vyhledávače/trackeru The Pirate Bay, za to že:

"Poskytovali webové stránky se sofistikovanými vyhledávacími funkcemi, jednoduchými stahovacími a ukládacími možnostmi, a s trackerem připojeným ke stránkám."

Dále tím vyjadřuji své zděšení nad plány Evropské unie na regulaci Internetu.

Zdroj animace: security-portal.cz

evaluation

comments

[1] Pepík
2009-04-21 19:40:18

Pokrytectví jak prase. Majitelé Pirate Bay poskytly útočišttě pro mraky zlodějů, kteří kradli SW, hudbu, video. Velice dobře věděli pro koho dělají službu a jak je používána, přesto od těchto zlodějů dostávali donations. To je jasné spolupodílení se na trestném činu.

replied by [4] Dundee
[2] Hrach
2009-04-21 20:04:21

Pepík: WTF? Je to jenom divadlo. Pravý zloděj zlodějem zůstal. A zůstane. Proč podporovat trapné populistické divadlo?

[3] anon
2009-04-21 20:47:04

Odsouzení chlapců z pirátské zátoky byla jenom rozbuška, která donutila lidi, kteří (z různých důvodů) byli už příliš nasraní, aby se odhodlali k činu.

Důležité je především tohle reformovat autorský zákon a chránit soukromí občanů a svobodné šíření informací. Autorský zákon je zastaralý a nepostihuje změny v technologii. Jedni se snaží zničit novou technologii, druzí se snaží zničit starý zákon.

Bojím se, aby si lidi nevykládali Pirátskou stranu, jako někoho, kdo chce zrušit autorský zákon a mít všechno zadarmo, ale jako ty, kteří chtějí najít novou rovnováhu mezi svobodou a omezením. To je podle mě důležité zdůraznit.

Sám jsem taky pro Pirátskou stranu, podepsal jsem se jim do petice a doufám, že se pohnou ledy.

Omlouvám se za příliš mnoho slov, ale jsem už příliš zuřivý, než abych to držel v sobě.

Mimochodem, k tématu: http://k47.cz/se747, http://k47.cz/se748.

[4] Dundee
2009-04-22 10:57:04

#1 Pepík: Stejně tak se spolupodílí na kradežích Google nebo kterýkoliv jiný vyhledávač. Jediný rozdíl je v tom, že Google se snaží dělat toho hodného a kluci z TPB se protipirátským organizacím vysmáli.

Osobně jsem z TPB stahoval převážně kulturní dědictví, které se jinde téměř nedá sehnat - výběr klasické hudby a staré filmy.

[5] barmil
2009-06-22 20:16:13

Je mi nějakej ten pátek navíc, téměř nic nestahuji, ale tato pirátská strana má mé simpatie. Jestli, že stahování hudby je trestný čin krádeže, pak je stejný trestný čin povinnost platit autorské poplatky při nákupu jakéhokoli datového nosiče, a to tiskárnou počínaje a HDD konče. Je to nejen státem uznaná krádež, ale ï protiprávní presunkce viny!!

2009-06-26 03:17:53

Z důvodu omezení autorských práv tenhle článek není ve vaší zemi dostupný.
----------------------------------------------------------------
NationalGeographic jako velký producent videí na Youtube zveřejňuje několik videí denně ale mnoho z nich není dostupných v naší zemi kvůli omezení autorských práv. -Nebo lidských?
Blíží se doba kdy budeme muset kupovat stovky harddisků a stahovat veškerý obsah internetu abychom mohli v budoucnu potají ve sklepě nahlédnout do světa informací.

Ti co jsou schopni vytvořit domácí server budou mít plné ruce práce a za babku známým zapojovat bedny s disky. Také bude velká poptávka po propojovacích kabelech a ze sklepních okének budou trčet ventilační trubky. Vznikne tajná policejní skupina SPAM která bude vytrhávat paměťová média na udání sousedů.

Vytvoří se týmy se cvičenými psy kteří poznají na sto honů v které ulici se smaží data. Když ale narazí na takového provozovatele domácího archívu internetových stránek který je zároveň v nějaké státní funkci, vyšlou na něho rovnou armádu odvolanou z Afghánistánu. Nejen že nebude obžalován z porušení zákazu práva na informace ale také ho nechytí i když bude v době zátahu doma. Velitele a několik obrněných vojáků obdaruje několika cédéčky s 'kradenými daty pohádky Krtka' nebo rovnou servery a uteče okénkem na záchodě. Jako by se nad ním slehla zem než se ozve z Afriky.

A co ti kteří neměli tolik plných disků kterými by mohli podplatit policisty nebo lépe soudce? Budou exemplárně potrestáni a vytrhovány jim nehty a natahovaní na skřipec?
Kdo se prohřeší, bude vystaven v kleci na náměstí. Ve školách se budou organizovat přednášky na téma drogy a shlédnutí cizího videa na internetu. Učitelka bude zkoušet žáky a ptát se jich na trest, který by si takový zločinec zasloužil. Jedni by ho dali do vězení, někteří by rovnou zastřelili, jiní by ho poslali do Íránu a málo z nich by mělo rozum aby rozhodli že by je pustili na svobodu protože je to vše nesmysl. A někteří by raději mlčeli aby neublížili svým otcům kdyby se nějak proflákli.

comments closed