První rok v Seznamu

Je tomu právě rok, co jsem nastoupil jako programátor do Seznamu. Výborná příležitost se trochu poohlédnout zpět a sepsat své dojmy z práce v české internetové jedničce.

Před nástupem do Seznamu jsem pracoval v malé vývojářské firmě Medio Interactive. Nástup do firmy, která má okolo 1200 zaměstnanců tak pro mě byla velká změna.

Pro srovnání: Při nástupu do Média jsem hned první den po pár hodinách začal samostatně pracovat na projektu. První den v Seznamu byl vyplněn celodenním vstupním školením, kde jsme se seznamovali s firmou, podepisovali smlouvy apod.

Při nástupu jsem se trochu obával byrokracie, naštěstí Seznam i přes svojí velikost funguje z mého pohledu velmi dobře a administrativa je na rozumné úrovni. Některé věci sice jsou trochu otravné, například VPN až po zkušebce, ale není to nic nezkousnutelného.

Velmi se mi líbí firemní atmosféra, která je opravdu velmi pozitivní, přátelská a uvolněná. Tento rok pořádal Seznam pro celé své produktové oddělení tzv. Produktové kempy. Byl to sraz všech produkťáků a vývojářů, kde jsme sdíleli různé informace o našich produktech a technologiích, sportovně se vyžili, snědli pár prasat i trochu zatrsali :) Příjemné bylo také sportovní odpoledne "Přihraj řediteli", kde byla možnost se velmi neformálně potkat s vedením firmy.

Líbí se mi také zaměření firmy, kdy cílem je nejen zisk, ale hlavně dělat produkty, které budou lidem užitečné.

Skvělé také je, že Seznam si svých zaměstnanců hodně cení a nebojí se do nich investovat. Každý tým má pravidelné team buildingy, celkem široká je i nabídka různých interních školení. Když má člověk zájem, tak se občas podaří vycestovat i na nějakou konferenci, já jsem byl například toto léto ve Španělsku na EuroPythonu.

V pár bodech co mi práce v Seznamu přinesla:

  • možnost prgat v Pythonu, přestože jsem měl s Pythonem jen malé zkušenosti
  • super kolegy, kteří jsou jednak inspirativní ale je s nimi i velká zábava
  • možnost neomezeného profesního růstu
  • slušný plat s velmi dobrými odměnami :)
  • naučil jsem se pít pivo a hrát stolní fotbálek (máme ho v práci na střeše) :)

Mimochodem u nás v týmu stále nabíráme. Kdybyste někdo měl zájem s námi pracovat, dejte mi vědět ;)

evaluation

comments

[1] martin
2015-10-14 10:22:22

To ti psal nějaký HR specialista?

Jsme dobrá parta, super teambuildingy, neformální pokec s vedením, cílem jsou skvělé produkty, pojď k nám... Jak z nějakého letáku.

Nějaké osobní poznatky jsou? Výše platu, práce z domova, typický pracovní den, konkrétní zkušenosti...

Korporátních bullshitů jsme už všichni slyšeli dost.

replied by [3] Daniel Milde
[2] f
2015-10-14 11:29:14

až na "slušný plat" (*) a "rozumnou byrokracii" (**) musím souhlasit - ale asi jsem byl předtím jen v "lepších" prostředích :)

Nicméně za mě je tam fajn hlavně to, že člověk pracuje s kapacitami ve svém oboru (od kterých se snažím učit se)(***) a je tam fajn atmosféra - to není HR kec .-)


* až s prémiemi (+20 %) je to OK
** ani ne tak papírování, jako určité procesy, když člověk chce něco zařídit aj. - ale to se dá odpustit vzhledem k velikosti
*** ty doufám platí lépe

replied by [6] Ondřej
[3] Daniel Milde
2015-10-14 12:45:41

#1 martin: Nepsal :) Napsal jsem jak to osobně cítím. Možná jsem trochu sentimentální, ale tyhle věci jsou pro mě důležité.

Výše platu bez odměn je řekl bych průměrná. S odměnami je plat ale dost slušný.

Práce z domova je možná po zkušebce.

Typický pracovní den: Přijdu někdy do práce, v 10 je standup (jedeme scrum). Pak něco bastlím. Pak jdu na oběd, po obědě občas na fotbálek :) Pak zase něco bastlím a pak jdu domů :)

Co se týče konkrétně zkušeností z našeho týmu, tak hodně testujeme (unit, integr., selenium), občas párujeme, dělame hodně code review, máme dobrý git flow s rebasováním...

[4] Messa
2015-10-14 20:55:21

V jakém týmu jsi/na kterém produktu pracuješ?

replied by [5] Daniel Milde
[5] Daniel Milde
2015-10-14 22:24:14

#4 Messa: Pracuju na obchodním systému, tzn. CRM kombinované s fakturací, objednávkami, statistikami. Cca 400tis. řádek kódu :)

2018-01-14 17:14:11

#2 f: Těch 20% je z ročního platu? Jednou za rok?

Díky

add comment