Vypínám AdBlock

Dospěl jsem k rozhodnutí, které bude pro mnoho lidí asi dost nepochopitelné. Rozhodl jsem přestat používat AdBlock.

Důvody proč jsem k tomu dospěl jsou v zásadě tři:

  1. Značná část webů, které navštěvuji, nemá reklamu jako přivýdělek, ale jako hlavní zdroj příjmů, bez kterého by nefungovaly.
  2. AdBlock je financován pomocí "výkupného", tedy nechává si velmi dobře zaplatit za to, že zrovna na vašem webu reklamu blokovat nebude.
  3. Stejně jako mnoho jiných webových vývojářů jsem i já placen právě z reklamy.

evaluation

comments

[1] Dero
2015-09-09 11:22:22

Já výrazně omezuju AdBlock poté, co jsem zjistil, jak jednoduše se může legitimní (různé embedy) či potřebný (3rd party skripty, bez kterých nefunguje to či ono) obsah dostat na blacklist zejména u listu EasyList. Komfort surfování se mi paradoxně na mnoha webech zvýšil.

2015-09-09 13:50:52

Vyjmenoval jsi velkou část důvodů, proč Adblock také vůbec nepoužívám a ani jsem nikdy nepoužíval. Držím palce k rozhodnutí!

2015-09-09 14:14:52

AdBlock v prohlížeči mám, ale mám zablokovaných jen pár webů ručně. Jde o weby, které to s reklamou přehánějí, nebo mě něčím naštvali - typicky nevypnutelnou hlasitou reklamou na zeleného p......

2015-09-10 08:24:44

Slušnou reklamu (která neotravuje) neblokuju. Blokovače v běžně dostupném masovém měřítku nepoužívám, ale sám si tvořím filtry u neotravnějších reklam a občas je všechny smažu a jedu znovu od nuly. To proto, abych si udržoval kontakt s realitou.

Hlavní problém vidím v tom, že u oblíbených webů, bych klidně zaplatil nějakou tu dvacku za přístup k webu bez reklam (cena 20 Kč/měs. IMHO odpovídá zisku získatelnému z reklamy, pravděpodobně ho silně převyšuje), ale moje peníze nikdo nechce. Rád bych platil.

comments closed