#1 Jarda: Vzdělání je samozřejmě jen nezbytný první krok, samo o sobě terorismus nevymýtí. Z mého pohledu je to ale to nejdůležitější, ve chvíli kdy velká část populace (včetně politiků) bude mít dostatek informací, tak se řešení objeví "téměř samo". Bude prostě hodně lidí, co nad tím bude přemýšlet a vymyslí schůdné řešení, které díky informovanosti populace bude moci být veřejností přijato.
Pokud bychom teď vymysleli nějaké řešení, tak ho nejen nepůjde prosadit politicky (protože politici o politickém islám většinou nic neví), ale nepřijala by ho ani veřejnost.
Poznámka pod čarou :) Pokud dost velká část populace bude mít dobré informace o politickém islámu, dostanou se informace i k muslimům. A možná pak dozraje doba, aby se mohli (pravděpodobně poprvé v životě) rozhodnout, jestli chtějí praktikovat náboženství, ve kterém třeba vyrostli a které má hezkou náboženskou část, ale zároveň zavazuje své vyznavače podílet se na jedné z nejhorších politických ideologií, co kdy existovala.
A co umírnění muslimové? Ale Hassan, co tady vedle prodává kebab, je fajn chlap! Umírnění muslimové jsou jedněmi z prvních a nejčastějších obětí islámu. Jakmile islám získá v zemi dostatečné procento zastoupení, začne se prosazovat víc a víc jeho politická součást a kromě útoků na káfiry se zaměří také na umírněné muslimy (zvlášť ty veřejně aktivní), kteří jsou pak bráni také jako nevěřící.
Nechci říkat, že vzdělávání není důležité to rozhodně ne. Určitě je dobré se vzdělávat a to platí jak o Islámu tak jako o čemkoliv jiném. Jenom mi není jasné a článek mi nedokázal odpovědět jak vzdělávání konkrétně pomůže v boji s terorismem. Jak pomůže, že Franta z Dolní Lhoty bude vědět co je Umarova smlouva k boji proti terorismu?