Voličům levice

Opravdu nechápu jak může někdo obhajovat ČSSD a jejího předsedu Paroubka a ještě k tomu tvrdit, že ODS je nějáká diktátorská strana. Zvlášť potom nechápu studenty a samostatně výdělečné osoby. Pracujícím studentům a SVO Paroubek zavedl takové podmínky podnikání, že to můžou raději rovnou zabalit a žít radši na podpoře. A hloupí zaměstnanci, kteří si myslí, že volbou ČSSD něčeho dosáhnou jsou také úplně mimo. ČSSD více zdaní bohaté lidi - kdo si myslíte, že zaměstnává lidi? Stát? Ne, právě bohatí. Když bude stát více brát podnikatelům, tak oni holt začnou propouštět a snižovat platy zaměstnancům. Tohle chcete, hlupáci? Dobře vám tak...

Jediné voliče ČSSD, které chápu jsou nemaka, paka, volaka a romaka. Ti ostatní to prostě nemají v hlavě v pořádku.

evaluation

comments

[1] Lemik
2007-01-24 13:45:42

Dundee, když by jsi se podíval pořádně do minulosti, zjistil by si, že ten daňový fašismus tady zavedl Klaus. ČSSD už ho jen dotáhla k opravdové dokonalosti. Jen by mě zajímalo, co si myslíš o školném. Protože když už ho zavést, tak takové aby se to vyplatilo, co třeba 50 klacků za semestr? Pak můžeš být chytrý, ale pokud tatínek nevydělá dost peněz, tak máš smůlu. BTW, co takhle školné už os střední? Platí se za školky, základní škola je zdarma z "Lidských práv". Co takhle zavést základní základní školu, a pak tu normální jako je dnes, ale se školným? Jak už jsem Ti v jedné reakci psal, díváš se na to moc z jedné strany. Chybí Ti nadhled. Stejně jako mnoha jiným lidem.

[2] Dundee
2007-01-25 13:34:29

:) Ale no tak...Skolne by rozhodne nebylo 50 000 za semestr. Vlada chce mit co nevic vysokoskolaku.

Skolne by se platilo treba az po absolvovani, tedy zpetne. Tak se to dela v rade evropskych zemi a je to spravne...

[3] Lemik
2007-02-08 11:36:03

A myslíš, že menší školné má smysl? Doděláš školu, najdeš si práci, je Ti okolo 25 a musíš splatit školné, které navrhují ti, kteří vystudovali zadarmo. Budeš si chtít koupit byt atd, ale pořád musíš platit to školné, třeba 300 000, to je docela dost, ne? A co studenti, ktří studují obory, které nejsou lukrativní....? Fakulta, která si na sebe umí vydělat, nepotřebuje školné, a takové jsou, a fakulty, které si na sebe vydělat neumějí školné zavádět nemůžou, protože jejich studenti nejsou tak dobře uplatnitelní, aby si mohli dovolit platit po řadu let školné.


Dám Ti příklad. Vystuduješ jazyk anglický a francouzský na pajdáku. Pokud bydlíš v Praze a nastoupíš jako kantor, dostaneš 15 000 hrubého jako nástupní plat. Musíš bydlet, oblékat se, jíst... Z čeho chceš platit školné? Nebo jinak, proč trestat někoho, kdo je schopný. Proč má někdo, kdo je pro společnost prospěšný ještě za to platit?

Nechci Ti do toho kecat, ale myslím si, že se pleteš.

BTW, proč musíme mít vždycky všechno stejné jako v "evropě"?

comments closed