Ultramaraton

V pátek jsem se vrátil z týdenní dovolené. Byl jsem se svým nejlepším kámarádem v Týnci nad Labem. Mohla by to být obyčejná dovolená, tedy koupání v Labi, projížďky na kole a odpočinek. To bych ale nebyl já (a zvlášť můj kamarád). Pro tento rok jsem vymysleli zajímavý sportovní výkon - 100km pěšky za 24 hodin. Před dvěma roky dával on 120 km a já jsem jel na kole jako doprovod a zásobování. Tentokrát jsem šel a místy běžel já. Kdo nezkusil, nepochopí. Kilometry se neskutečně vlečou a já jsem musel neustále přemýšlet o následujících hodinách a kilometrech. Bylo to opravdu nekonečné. Po necelých 30 kilácích se dostavily první bolesti nohou - podkoleních vazů a lýtek. Čas ale tlačil a tak se muselo dál. Po prvním 40 kilometrovém kolečku už sem nohy docela výrazně cítil. Po každém odpočinku trvalo několik minut kulhání a šourání než jsem se opět vrátil do tempa. Po 60 kilometrech se začaly oběvovat příznaky vyčerpání - začínal jsem hůř snášet bolest a potřeboval jsem častěji odpočinek. Po 80 km (dvou kolečkách) jsme se v půl čtvrté ráno zastavili na chvíli na chatě. Času bylo ještě spoustu (asi 7 hodin na 20km) a tak jsme se po chvilce odpočinku rozhodli si na půl hodiny zdřímnout. To byla ale velká chyba. Okamžitě jakmile jsem usnul, spustilo tělo regenerační procesy. Po probuzení jsem zjistil, že mě tak bolí šlachy na nahou, že skoro nedojdu do vedlejší místnosti. A postel byla tak měkoučká...:) Nakonec jsem tedy zůstal u 80 km za 17h. Výkon je to i tak slušný. Poté následovaly tři dny kulhání, syčení bolestí a sakrování. Náštěstí se dalo dojet na kole k blízkému Labi, kde se nohy lépe regenerovali.

Vše by skončilo dobře, kdybych neměl na nohou o trochu menší boty a nekopl jsem se při nočním průchodu lesy nespočetněkrát do palce. Teď mám na jednom palci modřinu pod celým nehtem, který mi asi brzo sleze, a z druhého palce mi neustále vytéká hnis (tenhle nehet mi sleze na 100%). No prostě krása:)

Ještě jedna poznámka: Na internetové aukci Aukro.cz jsem si koupil starší paraglide, který by mi měl brzo dorazit:) To bude jíííízda! (sice na něj nemám žádnou licenci nebo výcvik, ale snad bude stačit, že jsem skákal s padákem)

evaluation

comments

comments closed