ČVUT FEL

Dnes v mém životě nastal velký zlom. Stal se ze mě člen akademické obce. V květnu jsem úspěšně ukončil středoškolské studium (maturita za 8) a byl na prospěch přijat na ČVUT fakultu Elektrotechnickou na studijní program Softwarové technologie a management.

A právě dnes jsem absolvoval svůj první vysokoškolský den. První, co mě napadá, je slovo "šok". Hned první hodinu jsme měli matematiku. Přišla taková milá stará paní, představila se a zeptala se, kolik je tu lidí z průmyslovky. Poté, co se z celého kruhu (17 lidí) přihlásili jen dva, spokojeně pokývala hlavou, otočila se k tabuli a z milé staré paní se rázem stal zuřívý Yodo, který místo světelného meče používal křídu. Podle tempa řešení příkladů to vypadalo, že se paní profesorka snažila zopakovat celé středoškolské učivo, což se jí také málem podařilo.

S výrazem zhypnotizované mumie jsme se vykolébali ven z učebny. Za 15 minut začínala další hodina, kterou jsme měli v úplně jiné budově, vzdálené asi jeden blok. Nebylo tedy času nazbyt.

Vstoupili jsme do malé učebničky. Tam už na nás čekala dáma v nejlepších letech ohozená v zářivě červeném svršku - právě začínala hodina angličtiny. Tentokrát šlo o úplně jiné kafe. Dáma se nám předtavila, představila školu, fakultu, katedru, náš obor a několikrát zopakovala, že jsme všichni pokusní králíci (tento obor/program je zcela nový). Zbytek přednášky nám česky a s šílenými odbočkami referovala, jak bude probýhat naše studium angličtiny. Podtrženo a sečteno: "děs":) Budeme prý celou přednášku (90min.) pouze kontrolovat vypracované domácí úkoly...Každý týden.

Btw: Takhle afektovanou osobu už jsem dlouho neviděl.

Třetí a také poslední předmět byl "Úvod do algebry" a byl pro změnu zase v jiné budově. Přednášející byl mladík z Mat-Fyzu, který vypadal dost nejistě a do místní atmosféry se vůbec nehodil. Postupoval totiž jen velmi pomalu, nekladl vysoké nároky, neustále se ptal, jestli to, co píše známe, apod. Mimoto se člověk jen těžko udržel, aby mu nazačal tykat. Prostě pohodář.

Jak tedy ten den shrnout? Trošku šok, ale těším se na zítra...

evaluation

comments

[1] Dundee
2006-10-02 23:51:46

No, aspoň se něco naučim a bude o čem psát :)

2006-10-04 09:39:25

To je normální :) Taky jsem měl tenkrát podobný začátek, akorát s němčinou. Rozdali rozvrhy a už za deset minut začínala výuka a já si říkal, že ten první den bude ještě klid..

2006-10-05 16:38:05

koukám, že se ČVUTem máme všichni ty první zážitky asi stejný... :-D

2006-10-09 20:04:06

jo jo, neco podobnyho... to uz asi bude osud vysokoskolaka :) Teda s tim rozdilem ze muj cvicici velmi napadne pripominal potulneho houmlese z hlavnaku.

comments closed